Pochłaniająca czytelnika jak dobry kryminał w deszczowy dzień książka “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich to jedyna w swoim rodzaju opowieść o prezydencie Rosji – Władimirze Putinie. Jest to pozycja pełna mrożących krew w żyłach faktów i sprawnie określająca model psychiki “cara” Rosji. 

O czym dokładnie opowiada książka?

Autorka w sprawny sposób opowiada historię Putina od najmłodszych lat. Jest to książka, która czarno na białym opisuje jego trudne początki w szkole mimo szczególnego rozpieszczania przez rodziców oraz drogę do zostania agentem KGB. Dziennikarka ujawnia jego powiązania z organizacjami terrorystycznymi, takimi jak Al-Kaida oraz z tzw. Państwem Islamskim. Sensacyjna biografia opisuje proces wspinania się po szczeblach władzy jeszcze w okresie istnienia ZSRR oraz odkrywa fakty o wyborach prezydenckich, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. WowaWołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” to także powieść o mężu i ojcu, o jego relacjach z bliższą i dalszą rodziną oraz o podejściu do otaczających go ludzi, będących wyłącznie jego wiernymi poddanymi. Krystyna Kurczab-Redlich nie zapomina także o licznych atakach terrorystycznych na terytorium putinowskiej Rosji, o drastycznych wydarzeniach wojny w Czeczenii oraz trwającej od 2014 roku inwazji na terytorium Ukrainy. 

Kim jest autorka tekstu?

Krystyna Kurczab-Redlich to przede wszystkim światowej sławy polska dziennikarka i reportażystka, ze względu na poruszane tematy nazywana często “polską Politlkowską”. Przez wiele lat była rosyjską korespondentką, gdzie zbierała dane i tworzyła filmy dokumentalne na temat wojny czeczeńskiej. Jest autorką wielu innych książek opisujących specyfikę rosyjskiej polityki. Spod jej pióra pochodzi między innymi “Głową o Mur Kremla”, książka skupiająca się głównie na wydarzeniach poprzedzających upadek ZSRR czy “Pandrioszka” – książka traktująca o przemianach społecznych, politycznych i gospodarczych związanych z tym wydarzeniem.