WoWa, Wołodia, Władimir. tajemnice rosji putina (tania książka i szybka Wysyłka!) autorstwa Krystyna Kurczab-Redlich to dzieło, z którego wyłania się wizerunek paranoika i osoby, przed którą wielu przestrzegało i niestety wielu z nich dzisiaj nie stąpa już po naszej plancecie. Autorka jednej z najwybitniejszych książek o Władimirze Władimirowiczu Putinie przez wiele lat pracowała jako korespondentka w Rosji. Była naocznym świadkiem rozpadu Związku Radzieckiego i powstania Federacji Rosyjskiej, czego inicjatorem był Michaił Gorbaczow. W kolejnych latach miała okazję śledzić polityczną działalność Borysa Jelcyna, by ostatecznie obserwować, jak do władzy zostaje dopuszczony nikomu wówczas nieznany Władimir Władimirowicz Putin.

Początki Putina

Putin pojawia się w momencie, kiedy rosyjskie społeczeństwo ma już po dziurki w nosie niewylewającego za kołnierz Jelcyna, który bezustannie wystawiał siebie i własny kraj na pośmiewisko. Jest zapowiedzią dobrych zmian. Krystyna Kurczab-Redlich w swojej książce opisuje opisuje historię młodego polityka, który zasila najpierw szeregi KGB, a następnie wyjeżdża na pięć lat do NRD, gdzie oficjalnie zajmował się pracą dyplomatyczną. W połowie lat dziewięćdziesiątych w końcu pojawia się w administracji Borysa Jelcyna, a stamtąd droga na wyższe szczeble okazała się być dosyć łatwym przedsięwzięciem.

Portret paranoika

“Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” to rzetelne świadectwo i analiza przerażających rządów Putina. Książka od momentu wydania stanowiło jedno z tych dzieł, które trzeba było potraktować jako ostrzegawczą lampkę. Autorka z zadziwiającą rzetelnością dokonuje głębokiej analizy władcy Federacji Rosji, który bez skrupułów mordował, aranżował ataki terrorystyczne, pozbywał się konkurencji politycznej, a to wszystko w imię władzy i pieniędzy. Dowiemy się z tej książki, jaką drogę pokonał nikomu nieznany młody oficer KGB, który w kolejnych latach miał stać się jednym z najbardziej wpływowych ludzi na naszej planecie. To książka odważna, intrygująca i bardzo niepokojąca.